+90.(232).441.60.05
Türkçe

PROCERA

Metalsiz porselen restorasyonları, titanyum destekli porselen kronların alt yapılarını, implant üstü protezlerin abutmentlerini ve titanyum üst yapılarını bilgisayar üzerinde 3 boyutlu ortamda dizayn eder ve internet yolu ile İsveç’teki fabrikasına bağlanarak üretimlerini yapar.

Procera® , laboratuar ortamında yaşanan tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmak için geliştirilmiş üstün teknoloji ürünüdür. Üretimi İsveç’teki fabrikasında el değmeden robot teknolojisi ile yapmaktadır.

Procera koping 3 değişik malzemeden üretilmektedir :

Procera AllCeram ( AlO2 )
0.4 mm Opak
0.4 mm Saydam
0.6 mm Opak
Procera AllZirkon ( Zirkonyum )
Procera AllTitan ( Titanyum - % 99.9 saflıkta )
Procera® kronların yapım aşamasında mum modelaj, döküm ve tesviye olmadığı için uyum problemi kesinlikle yaşanmaz. Procera® kopinglerin tamamı herhangi bir olumsuzluğa karşı 5 yıl süreyle Nobel Biocare Procera® tarafından garanti altına alınmıştır. Herhangi bir olumsuzluk anında kopingle birlikte size gelen numarayı laboratuara iletmeniz yeterlidir. Ortalama 2 gün içerisinde koping, tarafınıza ulaştırılır.
Procera® AllCeram klasik yöntemlerle yapılan metalsiz porselenlerden çok daha fazla dayanıklıdır. Procera® AlCeram kopingde kullanılan AlO2 sinterize edilmi? AlO2`tir. Klasik yöntemlerle laboratuvar ortamında üretilen kopiglerle Procera® arasında çok büyük bir dayanıklılık farkı vardır. Aşağıdaki çizelgeden de anlaşılacağı gibi Procera® ’nın kırılma olasılığı yaklaşık olarak metal altyapıların kırılma olasılığı kadardır.

Procera All Zirkon, daha fazla dayanıklılık gerektiren restorasyonlar için idealdir. Alternatif materyallerin hiçbiri Procera® `nın materyal dayanıklılığına ulaşamamaktadır. Daha çok çok fazla kuvvet alan posterior restorasyonlar için uygundur. Anterior bölgeler için zirkonium, renk maskelemesindeki zorluklar nedeniyle önerilmemektedir.

Procera® AllCeram ve Procera® AllZirkon köprü, şimdilik 3 üyeye kadar yapılabilmektedir. Procera® AllCeram köprünün dayanıklılığı metal alt yapılı köprülere yakındır. Bu nedenle posterior bölgelerde de rahatlıkla kullanılabilir. Bir takım laboratuar çalışmaları sonucu aşağıdaki değerler elde edilmiştir.

Posterior bölgedeki maksimum çiğneme kuvveti : 587 N
Porselen üstyapı ve Procera koping bu eşik değerinin çok üstünde değerler göstermiştir.
*Ref : Craig RG, O.Brien WI, Powers IM “Dental Material Properties & Manipulations”. Moseby 6th
Abutment
Procera®, implant üstü protezlerde ya?anan prefabrik abutmentlerin uyumsuzluk sorununu da yine 3 boyutlu programı sayesinde çözmüştür. Procera® İndividüel Abutment sayesinde mükemmel diş eti uyumu ve doğal estetik sağlamak mümkün.
Procera® Abutmentler da 3 ayrı malzemeden üretilebilmektedir :
Alüminyumoksit.
Zirkonyum.
Titanyum.
Procera®, Abutmentler özellikle ön bölgedeki tek üyeli implant restorasyonlarında mükemmel dişeti uyumu ile estetik problemler yaşanmasını önlemektedir. Procera®, son yıllarda Diş Hekimliği için geliştirilmiş en yüksek teknoloji olma özelliğindedir. Üretim aşamasında tamamen robot teknolojisi kullanılarak insan hatasına izin verilmemektedir.
Procera® tarafından en son geliştirilen ürün; All In One, implant üstü protezlerde çok üyeli köprü alt yapılarının yine 3 boyutlu CADD/CAM programıyla saf titanyumdan imal ederek bu güne kadar yaşanan estetik problemleri tamamen ortadan kaldırmıştır.
İmplant üstü protezlerde titanyum üst yapı, tek parça titanyumun şekillendirilmesiyle monoblok halde elde edildiğinden sonuç aşamasında problem yaşanmamaktadır.

Yeni ürün ve kampanyalarımızdan haberdar olabilmek için haber bültenimize kaydolun.
İsim Soyisim :
Telefon Numaranız :
E-posta Adresiniz :
Detaylar için lütfen yandaki linke tıklayınız. Devamı
Detaylar için lütfen yandaki linke tıklayınız. Devamı
Detaylar için lütfen yandaki linke tıklayınız. Devamı
Detaylar için lütfen yandaki linke tıklayınız. Devamı